Ayşe Kösebay Kimdir?

Ayşe Kösebay
Ayşe Kösebay kimdir?

AEK şirketinin kurucusu olan ben Ayşe KÖSEBAY, ilk ve ortaöğrenimimi Almanya’da tamamladım. İstanbul Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı (MBA) yaptım.

1992 yılından itibaren Basım sektörü içindeyim. Bir yandan ekonomi / işletme eğitimi alırken diğer taraftan da Basım dünyasının değişik departmanlarında çalıştım. Yardımcı işçilikten, Genel Müdürlüğe kadar tüm kademelerde görev aldım. Kartvizitten pay senedi, faaliyet raporundan çek defteri basımına kadar “Özel” bilgi-denetim gerektiren işleri yürüttüm – yönettim.

Yerli, yabancı pek çok bankaya A’dan Z’ye kadar tüm hizmetler verilirken “Yönetici” olarak işimin, başında oldum. Çalışırken İşletme Yüksek Lisansımı da bitirdim. Yurt dışında Basım Dünyasına yön veren, adeta sektörün “Uzun farı” niteliğindeki pek çok fuara katılıp “baskı, öncesi – sırası – sonrası çalışmaları”, “Güvenlikli baskı” başlıklı pek çok sempozyumda, “Deneyim / Yenilikler” bilgi alışverişinin “Tam ortasında” oldum.

Sektörün çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları içinde üye, kurucu üye kimliğimle yer aldım. Bu arada KOSGEB’in Aydın Üniversitesi ile birlikte hayata geçirdiği “Girişimcilik” eğitimini bitirmiş, sınavını kazanmış, sertifikasını alabilmiş olmaktan da büyük gurur duyduğumu belirtmek isterim.

Türkiye de pek bilinmeyen ancak Batı dünyasının Basım sektörü içinde önemli bir yer bulan Basım Danışmanlığı işini bir yandan tanıtıyor diğer taraftan uyguluyorum.

BASEV Kadın Platformu Kurucu Yönetmeni, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyesi, BASMEN Basım Mensupları Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve WEConnect International üyesiyim. Basım Sanayi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu’nda çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak çalışmaktayım.

Kurucusu olduğum AEK Pay Senedi Danışmanlık ve Basım Merkezi hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.