Hisse Senedi Basımı

AEK Pay Senedi Basım Merkezi, Hisse Senedi basımının nasıl yapması gerektiğini bilen insanların bir araya geldikleri, Dinamik, Yenilikçi, Çevreci, Yasalara uyan ve izleyen, İşbirliği Yaptığı Kurumları Doğru ve Ekonomik Yönlendiren, kısaca sizlerin “Çözüm Ortağı” olmayı / bunu sürekli kılmanın gerekliliğine inanan bir kuruluştur.

AEK’ nin her türlü faaliyet izni bulunmaktadır.

Nasıl Üretiyoruz?

Biz AEK olarak önce iş sahipleri ile, kağıt – filigran – renk – içerik – yaklaşık baskı sayısı ve sahteciliğe karşı uygulanabilecek YENİ NESİL GÜVENLİK ÖNLEMLERİ (Hologram , özel filigran,gizli filigran) gibi konularını kısaca görüşüyoruz.

Teklif onayı ile birlikte başlayacak üretim için,bize sadece şirketle ilgili Türkiye Ticaret Sicili gazetesi ve Yönetim Kurulu Kararı gerekli. Alınan bilgi ve belgelerle işin taslağını bire bir çalışıp – adeta işin bitmiş hali gibi – iş sahibinin onayına sunuyoruz.

Hisse Senedi Basımı Güvenlik Önlemleri

Pay senedi kıymetli bir kağıttır. O halde bu kağıdın bir biçimde sahteciliğe karşı korunması da gereklidir. Biz AEK olarak , aşağıda belirteceğimiz güvenlik önlemlerini istenirse uygulayabiliyoruz.

  • Hologram, ( Uygulandığı zaman kağıttan sökülemeyen bu hologram, banka çek yapraklarında da kullanılıyor ,Dünya Hologramcılar Birliğinin ( IHMA )- 1079 nolu üyesi RGB firması tarafından üretilmiştir. Üretim IHMA’ nın denetiminde yapılmaktadır.)
  • Gizli Filigran , Hisse ( Pay) Senedine uygulandığında;
    – Gözle görülemiyor,
    – Taranması halinde de kullanılamıyor .
    – Fotokopi yapılamıyor ,yapılsa da işe yaramıyor.Çünkü gizli filigran tamamen ortaya çıkıyor.
  • AEK için özel üretilmiş kağıt : AEK özel kağıdı/ 160 gr/ m2 ağırlığında olan bu kağıda, ( fabrikada , banknotlarda olduğu gibi) üretim sırasında özel bir şifre yerleştirilmiştir. Tıpkı kağıt banknotta olduğu gibi bu şifre mor ışıkta görülebilmektedir. Burada belirleyici olan kağıdın içine yerleştirilmiş olan şifre niteliğinde ki yazıdır.

İşte Hisse Senedi Basan AEK ‘nın kullandığı Yeni Nesil Güvenlik Önlemlerinden kısa ön bilgiler.

Hisse Senedi Basımı