Pay (Hisse) Senedi Nasıl Üretiliyor?

Pay Senedi

Pay senedi üretimi için tartışmasız ilk koşul “BİLGİ BİRİKİMİ” dir. Pay senedi’nin ön hazırlığında önemli olan, iş sahiplerini yanıltmadan, hem doğru hem de ekonomik yolun bulunmaktır. Burada iş, insanları yormadan, gerçekleşecek bir çözüm ortağıdır. Bu işi ben yapıyorum diyenlerin, doğru-ekonomik–güvenli ve güvenlikli iş üretebilmeleridir.

Peki Sistem Nasıl Çalışıyor?

Pay senedi hazırlayan ve basan AEK şirketi olarak önce iş sahipleri ile, kağıt – boyut – filigran – renk – içerik – yaklaşık baskı sayısı ve sahteciliğe karşı uygulanabilecek güvenlik önlemleri ( Hologram v.b.) gibi konularını kısaca görüşüyoruz. Sonra aldığımız ön bilgiler ışığında fiyat teklifimizi hazırlıyoruz.

Teklif onayı ile birlikte başlayacak üretim için, bize sadece şirketle ilgili Türkiye Ticaret Sicili gazetesi gerekli. Alınan bilgi ve belgelerle işin taslağını bire bir çalışıp – adeta işin bitmiş hali gibi – iş sahibinin onayına sunuyoruz. Gidiş – gelişler mail ortamında gerçekleştiği için, içerikte bir değişiklik olsa bile zaman kaybetmeden işi son şekline getirip “Son onayı” alabiliyoruz.

Bize onaydan sonra üretim, için 2 iş günü yeterli. İşin, “Değerli evrak” olması nedeniyle teslimatın şekli konusunda birlikte karar veriyoruz.
Özetlersek, elinde yeterli bilgi/belge olan bir şirketin pay senedi 3-4 gün içinde bitiriliyor.

Pay senedi